Daugelis žmonių žino, kas yra dėl burnos operacijų, dantenų ligų, dantenų pasmukimo (recesijos) ar kitų priežasčių kilęs dantų jautrumas bei skausmas. Svarbu žinoti įvairius jo malšinimo būdus bei kokias natūralias priemones galite naudoti susidūrus su tokia situacija.
Pradžiai vertėtų prisiminti, kad dantų struktūrą sudaro išorinis sluoksnis – matomas emalis ir dantenose paslėptas dantų cementas. Vidurinis danties sluoksnis vadinamas dentinu, o jį sudaro mažyčiai vamzdeliai (nedidelės ertmės). Juose yra iš dantų audinio kyšančios nervinės galūnėlės. Viduryje esantį dantų audinį sudaro dantį aprūpinančios kraujagyslės ir nervai. Dantų jautrumas ir skausmas kyla dėl įvairių priežasčių. Dantys jautrūs tampa tada, kai suplonėja emalio sluoksnis ir „apnuoginamas“ dentinas. Tai reiškia, kad nervų galūnėles dirgina karštos ir šaltos temperatūros, taip sukeldamos skausmą ir dantų jautrumą. Taip dažnai nutinka po dantenų operacijos, dėl prastos burnos higienos, dantenų ligų, rūgštaus maisto ir gėrimų vartojimo ir t.t. Danties audinys gali atsiverti ir dėl karieso, užsikimšusių skylučių ar skilus dančiui, ko pasekoje taip pat jaučiamas skausmas.
Skausmingų dantų gydymas
- Valykitės dantis minkštu dantų šepetėliu – taip išvengsite emalio nusidėvėjimo.
- Norėdami išvengti burnos sveikatos problemų, kaip galėdami venkite rūgštaus maisto ir gėrimų.
- Po rūgštaus ar saldaus maisto bei gėrimų skalaukite burną švariu vandeniu ar burnos skalavimo skysčiu, kurio sudėtyje nėra alkoholio.
- Po rūgštaus maisto ar gėrimų (vyno, obuolių sulčių) nevalykite dantų šepetėliu, kadangi galite pažeisti dantų emalį.
- Po valgio apie 20 min. kramtykite kramtomąją gumą su ksilitoliu. Ksilitolis apsaugo nuo dantų apnašų, karieso, naikina bakterijas, nemalonų burnos kvapą ir skonį.
- Ryto ir vakaro burnos higienos rutinoje naudokite priemones, kurių sudėtyje yra medicininio hidroksilapatito (skystojo dantų emalio) arba alavo fluorido.
- Ant skausmingų vietų galima dėti natūralias priemones, tokias kaip česnako skiltelės ar imbiero šaknis.
ATKREIPKITE DĖMESĮ: Jei dantų jautrumą sukėlė gingivitas, galite jausti ir šiuos simptomus:
- Valantis dantis dantenos ištinsta/karščiuoja ar parausta.
- Visą dieną jaučiamas blogas burnos kvapas.
Dantų jautrumui bei dantenų recesijos profilaktikai ir gydymui odontologai rekomenduoja naudoti dantų pastą, kurios sudėtyje privalomas komponentas – fluoridas. Dantų jautrumą galima sumažinti naudojant dantų priežiūros priemones su alavo fluoridu. Alavo fluoridas danties paviršiuje sukuria apsauginį sluoksnį, dentino kanalėliai tampa nepralaidūs nerviniams impulsams, todėl mažėja dantų jautrumas. Alavo fluorido sluoksnis taip pat pasižymi kaip puiki fluoro saugykla, kuri apsaugo nuo dantų šaknų karieso. Be to, jis suteikia optimalią apsaugą nuo agresyvių rūgščių ir apsaugo nuo dantų erozijos.
Dantų pastos Emofluor sudėtyje yra aukšto aktyvumo stabilizuotas dvivalentis alavo fluoridas SNF2 (1000 ppm F- ir 3000 ppm SN++), pasižymi kariostatiniu (emalio ir dentino), antibakteriniu ir desensibilizuojančiu (dantų jautrumą mažinančiu) poveikiu, kurie įrodyti klinikiniais tyrimais. Dantų pasta Emofluor yra mažo abrazyvumo (RDA 37), o tai ypač svarbus faktorius jautrių dantų savininkams.
Burnos skalavimo skystis Atemfrisch – gaivaus burnos kvapo garantija! Jo sudėtyje esantys deguonies junginiai oksiduoja anaeribines bakterijas, kurios yra blogo burnos kvapo kaltininkės.
Atemfrisch + Emofluor burnos priežiūros rinkinys
Skystasis dantų emalis ApaCare
Kraujuoja dantenos? Gera sveikata prasideda burnoje!