Apsidairę bet kokiame prekybos centre nesunkiai rasite įvairiausių dantų pastų ir burnos skalavimo skysčių, žadančių išnaikinti blogą burnos kvapą. Nors jie ir gali trumpam padėti atsikratyti nemalonių kvapų ir tikrai padės išlaikyti švarius dantis (o tai yra būtina geros burnos higienos dalis), gaiviu burnos kvapu džiaugtis gali tekti ne taip ilgai, kaip butų galima vartojant burnos probiotikus.
Ką gali burnos probiotikai, ko negalėtų įprastos dantų pastos ir burnos skalavimo skysčiai? Remiantis įvairiais tyrimais, nors įprasti burnos higienos produktai padeda užmaskuoti halitozės kvapą mėtų ar eterinių aliejų kvapais, burnos probiotikai palengva mažina blogą burnos kvapą naikindami jo šaltinį.
Prisiminkime įprastą situaciją: blogas burnos kvapas ryte. Miegodami atvira burna ir leisdami sumažėti seilių kiekiui, to nenorėdami padedate burnos bakterijoms. Sausoje aplinkoje anaerobiniai mikroorganizmai dauginasi daug greičiau nei drėgnoje burnoje.
Užsnūdę nukarusiu žandikauliu tiesiog kviečiate bakterijas praleisti naktį ant savo liežuvio produktyviai dauginantis. Koks to naktinio vakarėlio rezultatas? Blogas burnos kvapas, štai koks.
Daugeliui žmonių atpažinti rytinį burnos kvapą nėra sudėtinga. Jis gana charakteringas. Šį kvapą daugiausiai sukelia lakieji sieros junginiai, kuriuos išskiria besidauginančios ir ant jūsų liežuvio likusiais maisto likučiais mintančios burnos bakterijos.
Ar tai reiškia, kad būtina investuoti į nosinaitę ir kiekvieną vakarą apsirišti žandikaulį tarsi animacinio filmo herojui, kuriam suskaudo dantį? Tikrai ne.
Užuot taip padarę galite pasidairyti burnos probiotikų. Tyrimai rodo, kad burnos probiotikai visiškai neišnaikina didžiosios dalies „blogųjų“ burnos bakterijų (nes jos pradeda pirminį virškinimo procesą), o palieka tik nedidelę koloniją. Taigi, vartojant burnos probiotikus į jūsų burną patenka „gerųjų“ bakterijų rūšys, pvz., Streptococcus salivarius, kurios lėtai išstumia nemalonų burnos kvapą sukeliančias bakterijas.
Pasak „Medicina Oral, Patología Oral y Cirugia Bucal“ žurnalo medicinos literatūros apžvalgos, daugumoje jau nuo 1965 m. šia tema publikuotų tyrimų nurodoma, kad probiotikai gali nuslopinti blogą burnos kvapą ir pagerinti jūsų burnos higieną.
Panašaus, „International Journal of Contemporary Dentistry“ žurnale publikuoto tyrimo metu buvo gauti panašūs rezultatai – tai yra, reguliarus burnos probiotikų vartojimas gali pagerinti dantų higieną, sumažinti nemalonius kvapus sukeliančių organizmų kiekį gomuryje bei tonzilėse, pagerinti dantenų sveikatą ir sumažinti jų negalavimų riziką.
Ar tikslinga naudoti pastą su skystu dantų emaliu, jei jau yra įtrūkimų, dantų emalis daugelyje vietų įtrūkęs. O dar esi per 50 metų perkopusi. Ar tai nesudarys paskui stomatologui kliūčių pastebėt pažeidimų ar pan. Dantenos pa kraujuoja jau seniai, ypač dantų siūlu valant tarpdančius. Pagrindinė mano problema- tarpdančiai. , Stomatologas sako, kad parodontozės nėra, bet dantų kakleliai matosi ir ten atsirado pažeidimų, reikia plombuoti.
Esant silpnam dantų emaliui ir įvairiems įtrūkimams vienareikšmiškai reikia naudoti priemones su skystuoju emaliu, jie palaipsniui užsilygins.
Jei Jums vystosi dantenų recesija naudokite dantų pastą, skirtą jautrioms dantenoms, pvz. Emofluor https://www.gaivuskvapas.lt/parduotuve/dantu-pasta-emofluor/ Dantenų būklę ženkliai pagerina ir gerosios burnos bakterijos, suvartokite bent mėnesio kursą.