Ištisus dešimtmečius nuo virškinimo problemų kenčiantys žmonės vartojo probiotikus norėdami padidinti „gerųjų“ bakterijų kiekį žarnyne. Pasak neseniai publikuoto medicinos pranešimo, šiandien jie vartojami norint atsikratyti įvairių negalavimų, nuo dantų ėduonies iki pienligės ar blogo burnos kvapo – halitozės.
Žurnale „International Journal of Contemporary Dentistry“ publikuotas tyrimas teigia, kad išskalavus burną burnos skalavimo skysčiu ir pavartojus Streptococcus salivarius bakterijų, jos gali sumažinti sieros junginių kiekį.
Lakieji sieros junginiai (LSJ) yra pagrindinė blogo burnos kvapo priežastis. Liežuviui ir dantims išsausėjus arba pasidengus maisto dalelėmis, burnos mikrobai imasi darbo ir gamina LSJ, kurie suteikia burnos kvapui pūvančių kiaušinių tvaiką.
Pasak tyrėjų, burnos probiotikai gali sumažinti šių junginių kiekį pakeisdami kenksmingas bakterijas tokia bakterijų rūšimi, kurios negamina nemalonų burnos kvapą sukeliančių molekulių.
Jie taip pat mano, kad „gerosios“ bakterijų rūšys gali sumažinti dantenų problemų riziką. Dantenų negalavimai taip pat sukelia halitozę, o tai reiškia, kad juos panaikinus burnos kvapas taptų gaivesnis.
Tik 2% žmonių gimsta turėdami K12 tipo S. salivarius GERŲJŲ bakterijų. Jie suteikia apsaugą gamindami natūralų baltymą, kuris slopina BLOGŲJŲ bakterijų dauginimosi procesą. Gera žinia ta, kad GERŲJŲ bakterijų galima gauti vartojant S. salivarius K12 burnos probiotikus. Dabar ir likę 98% populiacijos gali liautis nerimavę dėl savo burnos kvapo.
Norint neutralizuoti LSJ ir pagerinti burnos sveikatą, blogo burnos kvapo kamuojantiems žmonėms vertėtų išmėginti specialų burnos skalavimo skystį su deguonimi ir burnos probiotikus S. Salivarius K12 arba S. Salivarius M18.