Ar dantų valymo technika svarbesnė už dantų pastą?

Ar dantų valymo technika svarbesnė už dantų pastą?

Burnos higiena labai svarbi ne tik siekiant išsaugoti sveikus dantis ir dantenas, bet taip pat ir bendrai viso kūno sveikatai. Burnos ertmėje kaupiasi ne tik apnašas ir kariesą sukeliančios bakterijos, bet ir įvairūs virusai bei kiti mikroorganizmai, galintys neigiamai paveikti bendrą organizmo būklę. Tinkamas burnos priežiūros priemonių pasirinkimas yra tikrai labai svarbus, ypatingai atsižvelgiant į dantų, dantenų bei burnos mikrofloros sveikatą, bet ar priemonės yra svarbesnės nei dantų valymo technika? Šiame straipsnyje palyginsime valymo technikos ir dantų pastos reikšmę burnos sveikatai ir bandysime atsakyti į klausimą – kas svarbiau: dantų pasta ar tai, kaip valome dantis?

 

Dantų valymo technikos svarba

Tinkamai pasirinkta ir kruopščiai kasdien naudojama dantų valymo technika padeda pašalinti maisto likučius, sumažinti blogųjų bakterijų ir apnašų kaupimąsi bei išlaikyti gerą burnos higieną ir sveikus dantis. Netinkamai valant dantis kyla ėduonies, dantų bei dantenų pažeidimo ir ligų rizika. Šiuo metu yra net kelios rekomenduojamos dantų valymo technikos, bet bene labiausiai paplitusi ir burnos priežiūros specialistų rekomenduojamas yra „Bass“ dantų valymo metodas. „Bass” dantų valymo technika yra pavadinta jos kūrėjo, periodontologo Charleso Basse’o vardu.

Kaip valyti dantis „Bass“ metodu:

  • Priglauskite dantų šepetėlį 45 laipsnių kampu ties dantenų linija.
  • Švelniais, labai trumpais sukamais šluojamaisiais judesiais tolyn nuo dantenų kruopščiai išvalykite kiekvieną dantį. Labai svarbu dantų šepetėlio nespausti.
  • Šiuos judesius atlikite 2–3 kartus kiekvieno danties paviršiui.
  • Nepamirškite taip pat atsakingai išvalyti ir vidinių danties paviršių, taip pat ypatingą dėmesį skirkite krūminių dantų bei liežuvio valymui.
  • Bent kartą per dieną būtinai papildomai naudokite dantų siūlą arba šepetėlį tarpdančių valymui.

Kodėl „Bass“ metodas toks populiarus ir vienas dažniausiai rekomenduojamų burnos priežiūros specialistų? Nes itin efektyviai pašalina apnašas iš dantenų linijos tuo pačiu jas masažuojant (taip suaktyvinama kraujotaka ir padedama užkirsti kelią dantenų uždegimui ir recesijai), yra lengvai įvaldoma ir universali – pritaikoma naudojant tiek tradicinį, tiek elektrinį ar ultragarsinį dantų šepetėlį. Taip pat ši metodika puikiai tinka ir jautrius dantis bei dantenas turintiems žmonėms.

 

Dantų pastos svarba

Dantų pasta burnos priežiūros rutinoje nemažiau svarbi nei dantų šepetėlis. Ji ne tik padeda efektyviau valyti dantis, pašalinti susikaupusias apnašas bei bakterijas, bet atlieka ir kitas funkcijas, prisidedančias prie geros burnos ir dantų sveikatos.

Saugo nuo ėduonies. Bene dažniausiai randamas ingredientas dantų pastos sudėtyje – fluoras. Jis stiprina ir padeda apsaugoti dantų emalį nuo rūgščių poveikio, taip pat atlieka remineralizacinę funkciją.

Šalina apnašas. Apnašos – pagrindinė dantų ir dantenų ligų priežastis, o dantų pasta padeda lengviau ir efektyviau jas pašalinti. Priklausomai nuo dantų pastos sudėties, joje gali būti antibakterinių ingredientų, kurie mažina bakterijų dauginimąsi burnoje.

Sprendžia problemas. Turint specifinių burnos ar dantenų problemų, galima rinktis atitinkamas dantų pastas, kurios padėtų su jomis kovoti. Pavyzdžiui, esant dantų jautrumui galima rinktis dantų jautrumą mažinančią dantų pastą. Norint panaikinti dažančių maisto produktų ar rūkymo paliktas dėmes, galima naudoti balinančią dantų pastą.

Suteikia papildomą apsaugą. Papildomi ingredientai pastų sudėtyse, tokie kaip kalcio fosfatas ar ksilitolis, padeda neutralizuoti rūgštis burnoje, stiprinti dantis ir apsaugo nuo neigiamo poveikio.

Renkantis dantų pastą, svarbu atkreipti dėmesį į sudėtį – rekomenduojama vengti SLS (daugiau apie tai skaitykite čia), alkoholio, peroksidų, propilenglikolio, parabenų ir per didelio abrazyvumo dalelių. Ieškokite pastos, kurioje yra saugūs veiklieji ingredientai – tokie kaip fluoras, hidroksiapatitas, ksilitolis, kalcio fosfatai ir kiti. Rinkitės pastą su kuo mažesniu dirbtinių ir abrazyvių medžiagų kiekiu. Jei turite jautrius dantis – geriau būtų vengti balinančių ir didelio abrazyvumo dantų pastų.

Tačiau svarbu suprasti, kad net ir geriausia pasaulyje dantų pasta nepadės išvengti karieso, apnašų ir dantų ligų, jei dantys bus valomi netinkamu šepetėliu, valymui naudojama netinkama technika ar valoma nenuosekliai.

 

Kas svarbiau – dantų pasta ar dantų valymo technika?

Dantų valymo technika ir dantų valymui naudojama dantų pasta – neabejotinai šie abu veiksniai yra svarbūs ir reikšmingi burnos higienos elementai, tačiau jų reikšmė skiriasi.

Gera dantų valymo technika yra pagrindinis veiksnys, siekiant pašalinti apnašas. Teisingai naudojamas dantų šepetėlis efektyviai šalina apnašas, maisto likučius iš tarpdančių ir dantenų linijos – net ir be dantų pastos. Jei dantys valomi netinkamai – skubotai, agresyviai, nepakankamai – apnašos ir maisto likučiai gali užsilikti burnos ertmėje, taip pat kyla ir reali emalio bei dantenų pažeidimo rizika.

Dantų pasta burnos higienoje atlieka pagalbinę funkciją. Pastoje esančios veikliosios medžiagos, tokios kaip fluoridas, hidroksiapatitas ir kitos, stiprina dantų emalį, mažina blogųjų bakterijų burnoje kiekį bei ėduonies riziką, suteikia ilgalaikį gaivos ir švaros pojūtį. Bet dantų pasta negali pakeisti mechaninio apnašų pašalinimo – todėl pastos poveikis yra ribotas, jei pasirinktas dantų valymo metodas yra netinkamas arba neefektyvus.

Ekspertai teigia, kad abiejų veiksnių derinimas yra būtinas, siekiant užtikrinti gerą burnos higieną ir turėti sveikus dantis. Teisinga ir efektyvi dantų valymo metodika užtikrina gerą mechaninį valymą, o dantų pasta suteikia papildomą apsaugą bei naudą dantims, dantenoms ir bendrai burnos mikroflorai. Todėl norint išlaikyti sveikus dantis ir dantenas, reikia ne tik išsirinkti kokybišką, individualius poreikius atliepiančią dantų pastą, bet ir išmokti teisingai bei efektyviai valyti dantis.

 

Išvados

Tiek dantų valymo technika, tiek dantų pasta yra labai svarbūs aspektai siekiant išlaikyti sveikus dantis ir dantenas, tačiau dantų valymui taikomi metodai yra pagrindas. Net ir geriausia dantų pasta tinkamai neatliks savo funkcijos, jei dantų apnašos nebus pašalinamos. Tinkamai, pagal individualias dantų ir dantenų problemas pasirinkta dantų pasta papildo dantų valymo ritualą, o joje esantys veiklieji ingredientai gali padėti apsaugoti dantis nuo karieso, emalio demineralizacijos, dantenų ligų bei suteikti ilgalaikį gaivos ir švaros pojūtį burnoje.

Norite pagerinti savo burnos priežiūros rutiną? Pradėkite pasirinkdami dantų šepetėlį minkštais šereliais, mokykitės efektyvių dantų valymo technikų, pavyzdžiui, „Bass“. Pasirinkite dantų pastą atsižvelgiant į savo dantų ir dantenų būklę. Jei nesate tikri – konsultuokitės su jūsų dantis prižiūrinčiu odontologu.

Ar tikrai prižiūrite savo dantis teisingai? Skirkite laiko išanalizuoti ir įvertinti savo burnos higienos įpročius ir nebijokite ieškoti naujų technikų dar geresnei burnos priežiūrai užtikrinti. Tik kruopšti ir veiksminga bei nuosekli kasdieninė burnos priežiūra lemia gerą burnos sveikatą, dailią šypseną ir gaivų burnos kvapą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

0
Jums trūksta 50,00  iki namokamo pristatymo
Krepšelis dar tuščias!

Pridėkite produktus į krepšelį ir juos išvysite čia.

Grįžti į parduotuvę