Blogas burnos kvapas išties verčia jaustis nepatogiai, tačiau jums nebūtina su tuo taikstytis, nes yra būdų su šia problema kovoti. Vienas puikus sprendimas tai paprasčiausiai kiekvieną dieną, prieš per ir po valgio gerti žaliąją arbatą. Ji neutralizuoja burnoje esančias bakterijas, o pačios arbatos privalumai sveikatai toli lenkia bet kokius burnos skalavimo skysčius ir mėtinius saldainius. Mary Rose Antonio aprašo paprasčiausius blogo burnos kvapo problemos sprendimus ir daugybę žaliosios arbatos privalumų. Du greiti patarimai – naudokite burnos skalavimo skystį, kuriame nėra alkoholio, rinkitės kramtomąją gumą be cukraus – ir pusė kelio jau beveik nueita.
Ar dėl burnos kvapo jaučiatės nepatogiai? Ar jis jus erzina ir verčia nuolat apie tai galvoti? Esame tikri, kad nekantraujate jo atsikratyti. Tačiau, kovoje su šiuo reiškiniu nesate vieni. Nuo lėtinio prasto burnos kvapo kenčia nuo 35 iki 45 procentų viso pasaulio gyventojų. Taigi, kaip galima jo atsikratyti?
12 būdų kaip kovoti su blogu burnos kvapu
- Dažniausiai blogas burnos kvapas signalizuoja apie dantenų problemas. Įpraskite palaikyti gerą dantų higieną. Gerai išsivalykite dantis ir nepamirškite dantų siūlo. Taip pat apsilankykite pas savo dantų gydytoją, kuris pašalins susikaupusius dantų akmenis.
- Nepamirškite nusivalyti ir liežuvio. Nubraukite tas balkšvas liežuvio apnašas. Skirkite daugiau dėmesio liežuvio galui arčiau gerklės, nes būtent ten kaupiasi blogą burnos kvapą sukeliančios bakterijos. Kai kurie siūlo liežuvį valyti apverstu šaukštu. Tačiau, daug efektyviau naudoti specialų liežuvio grandiklį.
- Atidžiai rinkitės mėtinius saldainius ar kramtomąją gumą. Įsitikinkite, kad jie yra be cukraus. Cukrumi minta blogą burnos kvapą sukeliančios bakterijos. Taigi, jūsų burna gal ir bus kurį laiką gaivi, tačiau blogas kvapas netruks grįžti ir bus dar blogesnis. Verčiau rinkitės produktus su ksilitoliu. Tai natūralus saldiklis, kuris padeda kovoti su rūgštingumu ir sumažinti dantų akmenų susidarymą skatinančių bakterijų kiekį. Vienas iš becukrės gumos su ksilitoliu pavyzdys – „KauX“ kramtomoji guma.
- Venkite burnos išsausėjimo. Seilės puikiai nuplauna maisto likučius ir bakterijas. Norėdami išlaikyti normalų burnos drėgmės lygį, gerkite pakankamai vandens. Mažinkite suvartojamos kavos, gaiviųjų gėrimų ir alkoholio kiekius. Japonų mokslininkai rekomenduoja žaliąją arbatą. Jie sako, kad joje yra antioksidantų polifenolių ir kad ji padeda dantenų gijimui. Burna išsausėja ir kvėpuojant per burną. Taip dažniausiai nutinka kai jūs miegate.
- Atidžiai rinkitės savo burnos skalavimo skystį. Tie, kurių sudėtyje yra alkoholio, taip pat sausins jūsų burną. Verčiau rinkitės produktus su chloro dioksidu. Jis tiesiogiai atakuoja lakiuosius sieros junginius, kurie sukelia blogą burnos kvapą. Rekomenduojame oksiduojančio poveikio „TetroBreath“, kurio sudėtyje nėra alkoholio.
- Jokia paslaptis, kad česnakas, svogūnai ir karis pablogina burnos kvapą. Tačiau, šis efektas tėra laikinas, nes kūnas ilgainiui perdirba šiuos maisto produktus. Vis dėlto, jei burnos kvapo norite atsikratyti greitai, o dantų valymas nepadeda, galite pamėginti atsigerti naminio limonado (to tikrojo, o ne „skysto cukraus“ siūlomo parduotuvėse) arba sučiulpti gabalėlį druska pabarstytos citrinos.
- Galingu burnos gaivikliu buvo pripažintas chlorofilas. Sveiką jo dozę gausite pakramtę šviežios petražolės. Taip pat galite sukramtyti spirulinos tablečių arba atsigerti gėrimo, kuriame gausu chlorofilo, pavyzdžiui, kviečių želmenų sulčių.
- Kiti natūralūs burnos gaivikliai – pankolis arba anyžių sėklos. Taip pat galite pasidaryti gvazdikėlių arbatos ir naudoti ją kaip burnos skalavimo skystį. Sakoma, kad gvazdikėliai turi antiseptinių savybių.
- Jūsų organizmas netoleruoja pieno? Pašalinkite pieno produktus iš savo mitybos ir galbūt blogas burnos kvapas dings.
- Atkurkite ir palaikykite savo žarnyno mikroflorą probiotikais. Taip pat, savo storiosios žarnos funkcijas galite palaikyti valgydami daug ląstelienos turinčio maisto.
- Pasitikrinkite dėl tonzilito, diabeto, virškinimo trakto sutrikimų, plaučių ir kepenų ligų bei lėtinio sinusito.
- Kiekvieną dieną gerkite kokybišką žaliąją arbatą. Ji gali sunaikinti ir neleisti jūsų burnoje daugintis bakterijoms.